Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Kupası, 14 Nisan'da başlayacak.  Samsunspor'umuz 1. Hafta maçında 15 Nisan Pazar günü saat 13.00'de 19 Mayıs Stadı'nda Orduspor ile karşılaşacak.

Spor Toto Süper Lig'in 34 haftalık Lig Grubunu 9-18 sıralarında bitiren takımlardan 8'inin katıldığı kupa karşılaşmaları 4'er  takımdan oluşan 2 grupta  çift devreli lig usülüne göre oynanacak. Maçlar Lig TV'den canlı olarak yayınlanacak.

Samsunspor'umuzun yeraldığı A grubunda MKE Ankaragücü, KDÇ Karabükspor ve Orduspor bulunuyor. B Grubunda ise Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Kayserispor ve Medical Park Antalyaspor yer alacak.
 
Maçlar sonunda gruplarını birinci sırada bitiren takımlar, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahada Final müsabakası oynayacak ve kazanan takım Spor Toto Kupası Şampiyonu olacak. Final maçında; seyirci hasılatı, gider ve hisseler kesildikten sonra, kalan net hasılatın yüzde 60'ını galip takım, yüzde 40'ını da mağlup takım kazanacak. Spor Toto Kupası'nın finalinin yeri ve zamanı daha sonra açıklanacak.

Müsabakalarda tüm TFF Talimatları ve Spor Toto Süper Lig Statüsü ile Uluslararası Oyun Kuralları uygulanacak.

Programa göre, A grubunda eşleşmeler şöyle oldu;

1. Hafta:
Samsunspor-Orduspor
Karabükspor-Ankaragücü

2. Hafta:
Ankaragücü-Samsunspor
Orduspor-Karabükspor

3. Hafta:
Karabükspor-Samsunspor
Ankaragücü-Orduspor

4. Hafta:
Samsunspor-Karabükspor
Orduspor-Ankaragücü

5. Hafta:
Orduspor-Samsunspor
Ankaragücü-Karabükspor

6. Hafta:
Samsunspor-Ankaragücü
Karabükspor-Orduspor