Feshane`de Samsun Tanıtım Günleri
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2012-04-13 18:30:07
Geleneksel Samsun Tanıtım Günleri İstanbul’da Başladı


Eyüp Sultan Cami’de kılınan Cuma namazının ardından Mehteran takımı eşliğinde Eyüp – Feshane’ye gelindi.  SADEF yönetim Kurulu, Samsun ve İstanbul Belediye Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri birçok Bürokrat eşliğinde kurdele kesimi ile 3 gün sürecek ‘’Samsun Tanıtım Günleri’’ star aldı.

5.’si düzenlenen ‘’SADEF’’ tanıtım günlerinin onur konuğu Orhan Gencebay olurken, fantezi müziğinin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu’da tanıtım günlerinde yerini aldı.
‘’Samsun Tanıtım Günleri’’ fuarında yüze yakın stant kurularak yöresel örf ve adetler tanıtıldı. 
Sadef Genel Başkanı H.Kaya Aşcı açılış konuşmasında,’’Samsun`un Örf, Adet ve geleneklerinin tanıtılması ve yaşatılması için bu tür etkinliklere destek verilmesi herkesin sorumluluğu olmalıdır.’’ diyerek sözlerine başladı.

Aşcı, konuşmasına şu sözleri ile devam etti. Sadef’in Samsun valiliği, Samsun il özel idaresi, 17 ilçe kaymakamlığı ve 17 ilçe belediyeleri ile her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Samsun tanıtım günleri programında büyük emeği olan Sadef bölge başkanlarına, Sadef dernek başkanlarına ve fuara katılan herkese teşekkürlerini iletti.
 
Karadeniz`in incisi samsun`un Örf, Adet, Gelenek ve göreneklerinin tanıtılması ve Samsunluların birlik ve beraberliklerinin güçlenmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘’Samsun Tanıtım Günleri’’  bizden sonraki nesillerinde devam ettirmesi tek temennimizdir dedi. 
Programın ilk günü 13 Nisan Cuma Günü Saat 10.00-24.00 arası çeşitli etkinlikler, tanıtımlar ve Samsunlu Sanatçılar ve Sürpriz Sanatçıların Konseriyle başladı.